Paymendo
PrestaShop Sanal POS Entegrasyonu

Kurumsal Entegrasyon Paketi Özellikleri

Tüm Paketleri İncele


Çoklu (Multi) Sanal POS İçin Kullanım

 

Aynı web sitesinde 2 ve üzeri sanal posu, Ödeme Yönlendirme özellikleriyle birlikte kullanabilirsiniz.Taksitli Ödeme Destekler

 

Taksit özelliği desteklenmektedir. 1’den 12’ye kadar tüm taksit seçenekleri için belirlediğiniz oranlarla veya peşin fiyatına taksit uygulamasıyla, taksitli ödemeler alabilirsiniz.3D Secure Destekler

 

3D secure desteklenmektedir. Müşterileriniz, alışverişlerini cep telefonlarına gönderilecek 3D güvenlik şifresini tuşlayarak güvenlik şekilde tamamlayacaktır.Dövizli Ödeme Alabilirsiniz

 

Entegrasyon TL, USD, EUR, GBP ve diğer tüm para birimlerini desteklemektedir. Sipariş, web sitenizde hangi para birimi ile oluşturulursa; sanal posunuzda da bu para birimiyle tahsilat yapılmaktadır.

Not: Dövizli işlem yapabilmeniz için, bankanızın sanal posunuza dövizli işlem yetkisi tanımlaması gerekecektir.Otomatik BIN Veritabanı Güncelleme

 

Kart numaralarının ilk 6 hanesine BIN kodu adı verilmektedir.
Ödeme sistemlerinde kartın tanınması ve karta göre yönlendirme işlemleri, BIN kodu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.
Entegrasyonumuz, otomatik BIN veritabanı güncelleme özelliği sayesinde bankaların kullanıma aldığı veya kullanımdan kaldırdığı yeni kartları otomatik olarak tanımaktadır.İptal/İade ve Kısmi İade Desteği

 

PrestaShop kontrol panelinden ayrılmadan, siparişlere ilişkin ödemelerin iptal, iade veya kısmi iadesini gerçekleştirebilirsiniz.POS Bilgisinin Sipariş Listesinde Gösterimi

 

PrestaShop sipariş listesi içerisinde ve ödeme sonrası gönderilen e-posta bildiriminde, ödemenin hangi sanal pos aracılığıyla yapıldığı bilgisini kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

 

Kurulum

Sipariş sonrası oluşturacağınız kurulum talebine istinaden, eklenti kurulumu aynı gün içerisinde teknik ekibimiz tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Satın aldığınız sanal pos entegrasyon eklentisini, müşteri panelinde yer alan kurulum dokümanından faydalanarak kendiniz de kurabilirsiniz.

Lisans Kullanım Koşulları
 • Sanal pos entegrasyon eklentilerimiz, domain bazlı lisanslı şekilde çalışmaktadır.
 • Her lisans 1 domain için geçerlidir. Farklı domainler için yeni lisanslar satın almanız gerekmektedir.
 • Alt dizin kullanımları için (websiteniz.com/magaza, websiteniz.com/sube) ayrıca lisans gerekmemekte, alt domain (subdomain) kullanımları için yeni bir lisans satın almanız gerekmektedir.
Destek
 • Tek seferlik ödeme ile ömür boyu kullanım gerçekleştirebilirsiniz.
 • Satın alımdan itibaren 24 ay boyunca yeni güncellemeleri ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Satın alımdan itibaren 180 gün boyunca ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.
 • Oluşturacağınız destek talepleri, en geç 1 saat içerisinde yanıtlanmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 • Paketler arasında geçiş yapıbilir mi?

  Her zaman paketler arası geçiş yapabilirsiniz.
  Alt paketlerden üst pakete geçiş yapmak istediğinizde paketler arasındaki fiyat farkı, yükseltme bedeli olarak tarafınıza faturalandırılacaktır.
  Paketler arası geçiş ücretleri aşağıdaki gibidir:

  - Standart => Kobi : 1000 TL
  - Standart => Kurumsal : 2000 TL
  - Kobi => Kurumsal : 1000 TL

 • Web sitemizde birden fazla bankaya ait sanal posu aynı anda kullanmak istiyoruz, hangi paketi satın almalıyız?

  Kobi ve Kurumsal paketlerinde bulunan Çoklu POS Sistemi desteği sayesinde, birden fazla sanal pos aynı web sitesinde kullanılabilmektedir.
  Kobi veya Kurumsal paketlerinden birini satın alabilirsiniz. Ücretlendirme, sisteme dahil edilen pos sayısına göre yapılmaktadır.
  Örneğin 2 bankaya ait sanal pos için Kobi paketi satın almak istediğinizde; hizmetiniz 2000 TL x 2 = 4000 TL olarak faturalandırılacaktır.
  Birden fazla sanal posun aynı web sitesinde kullanıldığı durumlarda, tüm bankalara ait lisansların aynı pakette satın alınması gerekmektedir.

 • Web sitemizde birden fazla sanal pos kullanıyoruz. Hangi işlemlerin hangi sanal postan çekileceğini belirleyebilir miyiz?

  Kobi ve Kurumsal paketlerde yer alan Ödeme Yönlendirme özelliği sayesinde, ödemeler için belirleyeceğiniz kriterlere göre ilgili sanal posa yönlendirme yapabilirsiniz.
  Örneğin
  - Bonus kartlar için Garanti BBVA sanal pos, World kartlar için Yapı Kredi sanal pos ile çekim yapılmasını
  - Belirleyeceğiniz alt veya üst limit tutarına göre ilgili sanal postan çekim yapılmasını (1000 TL üzeri işlemler Akbank sanal posundan gibi)
  - Müşteri ülkesine göre belirleyeceğiniz sanal postan çekim yapılmasını (İngiltere, Fransa, İtalya ülkeleri için Türkiye İş Bankası sanal posundan gibi)
  - Tek çekim işlemlerin tamamı için belirleyeceğiniz sanal postan çekim yapılmasını
  sağlayabilirsiniz.

 • Banka sanal pos sistemine giriş yapmadan, web sitemiz üzerinden iptal/iade işlemi yapmak istiyoruz. hangi paketi satın almalıyız?

  Kurumsal paket satın alarak, banka sanal pos yönetim paneline giriş yapmanız gerekmeden iptal/iade işlemleri yapabilirsiniz.

 • Sipariş verilirken, kullanıcı Kredi Kartı seçeneği işaretlediği anda kart bilgilerinin girilebileceği alanın açılmasını istiyoruz, hangi paketi satın almalıyız?

  Kurumsal pakette yer alan ödeme formu seçenekleri, bu özelliği sunmaktadır. Kurumsal paket satın alarak web sitenize bu özelliği kazandırabilirsiniz.

 • Çok sayıda sanal pos entegrasyonu için sipariş vereceğiz. İndirim uygulayabilir misiniz?

  - 5+ eklenti/modül siparişlerinde %10,
  - Havale/EFT ödemelerinde %3 ek indirim
  uygulanmaktadır.
  Siparişiniz bu koşulları taşıyorsa; indirimlerden faydalanabilirsiniz.

- YÜKLENİYOR -